KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7821085
*
nr 782 1085
Torsten Renqvist
(1924-2007), Sverige
Etsning, Torsten Renqvist (1924-2007), -53, 42/45, interiör, motivets mått: 24 x 21
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
800 kr
Sista tid för bud online:
måndag 8 oktober 2012
kl 17:57:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/10 21:14:30
1
Vinnande bud
8/10 16:43:05
2
650 kr
8/10 16:44:00
2
750 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Läs mer om Torsten Renqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik interiör svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten renqvist
-
9183 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:07
-
9024 Etsning
italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:07
-
9327 Etsning
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:22
-
9124 Etsningar
2 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:18
-
9020 Färgetsning
Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:14
-
9144 Gravyrer
4 st, yttermått inklusive ram: 45x59-64x77
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:15
*
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
Läs mer om Torsten Renqvist
nr 782 1085
Torsten Renqvist
(1924-2007), Sverige
Etsning, Torsten Renqvist (1924-2007), -53, 42/45, interiör, motivets mått: 24 x 21
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 800 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 8 oktober 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/10 21:14:30 | 1 | Vinnande bud |
| 8/10 16:43:05 | 2 | 650 kr |
| 8/10 16:44:00 | 2 | 750 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Torsten Renqvist
Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, mÃ¥lare och författare.Läs mer om Torsten Renqvist
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik interiör svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten renqvist
-
9183 Etsning
Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 150 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:07 -
9024 Etsning
italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:07 -
9327 Etsning
Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:22
-
9124 Etsningar
2 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:18 -
9020 Färgetsning
Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:14 -
9144 Gravyrer
4 st, yttermått inklusive ram: 45x59-64x77
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:15



