Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 7821085



*

nr 782 1085


Torsten Renqvist

(1924-2007), Sverige


Etsning, Torsten Renqvist (1924-2007), -53, 42/45, interiör, motivets mått: 24 x 21


Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.

Följerätt

Ja

Utrop:

800 kr

Såld:

800 kr

Sista tid för bud online:

måndag 8 oktober 2012
kl 17:57:26


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
6/10 21:14:30 1      Vinnande bud
8/10 16:43:05 2      650 kr
8/10 16:44:00 2      750 kr



  • Specialauktion

  • Konstnär/Designer

Torsten Renqvist

Torsten Renqvist, född 1924 i Ludvika, död 2007, svensk skulptör, målare och författare.

Läs mer om Torsten Renqvist
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsning etsningar grafik interiör svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige torsten renqvist
  • 9183 Etsning
    Hans Wigert (1932-2015), Sverige. Signerad, numrer..//
    Aktuellt bud: 150 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:07
  • 9024 Etsning
    italiensk konstnär, Signerad, EA-upplaga (Épreuve ..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:07
  • 9327 Etsning
    Philip von Schantz (1928-1998), Sverige. Signerad,..//
    Aktuellt bud: 600 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:22
  • 9124 Etsningar
    2 st, Axel Tallberg (I860-1928), Sverige. Signerad..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 20:18
  • 9020 Färgetsning
    Julius Baltazar. Signerad, numrerad 5/30. Bildmått..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:14
  • 9144 Gravyrer
    4 st, yttermått inklusive ram: 45x59-64x77
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:15




Ladda ner broschyr